wtorek, 17 września 2013

Katalogi to śmietnisko.


Opisany na blogu temat katalogów, jest błędnie zinterpretowany przez autora. Nie ma czegoś takiego jak Trust Rank - to jest jedynie fikcyjny wskaźnik stworzony po to by jakoś zastąpić kulejący już Page Rank.

Autor twierdzi, że dalej opłaca się dodawać wpisy do "dobrych" katalogów, jednak wg mnie takich już nie ma. Ostateczny cios katalogom zadały ostatnie aktualizacje algorytmu oraz możliwość dodania ich do DC.

W tej chwili nie ma już takiego czegoś jak bezpieczne linkowanie. Właściwie za wszystko możesz zostać ukarany przez Googla.

Jedynym sposobem na tę sytuację to stosowanie metod białego kapelusza, ograniczenie działań do optymalizacji strony, dodania wartościowego tekstu oraz wymyślania akcji dzięki którym być może uda się zdobyć w sposób naturalny linki.
5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście jestem zdania, że reklama w mediach jest super i niezłym sposobem na to aby mieć kolejnych klientów. Jeszcze bardziej, kiedy posiadamy własną witrynę www to wtedy przyda nam się zaplecze SEO https://dolp.pl/pozycjonowanie/zaplecze-seo-co-to-jest-i-jak-zrobic-je-dobrze/ bez którego aktualnie dość ciężko jest o dobre wyniki w internecie. Ja na szczęście się to wszystko udaje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycjonowanie to bardzo złożony i długoterminowy proces. Nie da się osiągnąć efektów w miesiąc czy w dwa. Potrzeba naprawdę cierpliwości aby osiągnąć dobre efekty :) Kosztuje to także bardzo sporo więc skąd brać pieniądze na takie działania marketingowe? Opisuję to dokładnie na stronie http://studiujwzambrowie.pl/ gdzie dowiecie się wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, iż samo pozycjonowanie stron jest bardzo istotne i moim zdaniem, że warto się tym tematem zainteresować. Osobiście o tym czytałem we wpisie https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Optymalizacja-SEO-to-najwazniejszy-klucz-do-sukcesu-naszej-strony-internetowej i jak najbardziej, uważam iż takie rzeczy są dość ważne. Przede wszystkim, iż aktualnie raczej większość z nas marzy aby być na pierwszych miejscach w wyszukiwarce Google.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że w przypadku pozycjonowania całkiem ważna jest cierpliwość oraz spokój. Właśnie dlatego również powinno się cały czas się zwiększać wiedzę i przeglądać nowe artykuły. Jak dla mnie jakiś czas temu spodobał się całkiem fajny wpis http://www.seo-reklama.pl/co-to-jest-pozycjonowanie-stron/ i jestem zdania, iż warto mieć wiedzę czym w takiej sytuacji się pozycjonowanie zajmuje.

  OdpowiedzUsuń